×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه های سایت

امروز : سه شنبه, ۱۶ خرداد , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Tuesday, 6 June , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 3 خبر
نخبگان و معتمدین مطالبه گر و پیگیر مشکلات محله باشند

به گزارش اخبار توسعه _حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آقا میری در دومین مجمع مشورتی و تخصصی با محلات پایتخت که در منطقه۱۳ برگزار شد، گفت: تداوم این جلسات در دستور کار ما قرار دارد و بنا داریم تا با معتمدین محلات در تمامی مناطق در چندین نوبت جلسه برگزار نماییم تا از نزدیک در جریان مشکلات و روند رسیدگی به آنها قرار گیریم.
رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیا اینکه در این جلسات قرار است مشکلات را با نظر نخبگان و معتمدین محلات هدفمند احصاءکنیم، افزود: پیگیری مشکلات محلات و مطالبات مردمی در حوزه های مرتبط با امور شهری، مطالعه، بررسی و پژوهش در خصوص مسائل، مشکلات، راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی محله، شناسایی مشکلات، چالش‌ها و نارسایی‌های محله و برنامه‌ریزی در جهت حل و کاهش آنها ، دریافت نظرات نخبگان و معتمدین محلات در خصوص گزارش عملکرد مناطق در حوزه های مرتبط با شهرداری، ارزیابی ساختارها، فرآیندها، تعاملات، نوع عملکرد و برنامه‌های مرتبط با حوزه مشارکت‌های اجتماعی در محلات و مناطق و نهایتا تسهیل و گسترش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری در مقیاس محله از دیگر اهداف ما از تشکیل مجمع مشورتی تخصصی با محلات است.
او تاکید کرد: در فاصله میان این نشست با جلسه‌ بعد که ۲ تا ۳ ماه آینده برگزار می شود، نخبگان و معتمدین محلی مطالبه گر و پیگیر مسائل و مشکلات باشند که حلقه واسط میان ما، شهردار منطقه و معتمدین محلات هستند و پیشرفت کار را مرحله به مرحله گزارش کنند.
محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ خبر داد؛
کسب رتبه های برتر نگهداشت شهر،درآمد و پیشرفت پروژه ها توسط منطقه ۱۳
محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳ نیز در نشست مجمع مشورتی و تخصصی محلات با اشاره به سیاست ها و رویکرد های شهرداری تهران در اداره بهتر امور گفت : خوشبختانه با تلاش مجموعه مدیریت شهرداری تهران ، اقدامات خوبی در زمینه توسعه و آبادانی محلات انجام گرفته که مسیر پیشرفت شهر را هموار کرده، اما برای رسیدن به نقطه ایده ال لازم است با همراهی و مشارکت معتمدان محلی، ریل حرکت توسعه شهری گسترش یابد .
او افزود : خوشبختانه ، شهرداری منطقه ۱۳ بر اساس ارزیابی های انجام شده در یکسال گذشته ، بیشترین رضایتمندی را به لحاظ عملکرد در خدمت رسانی به شهر و شهروندان زمینه نگهداشت شهر، درآمد نقد و غیر نقد، پیشرفت پروژه ها، بهسازی معابر و.. داشته و جزو مناطق برتر پایتخت است .
شهردار منطقه ۱۳ اظهار داشت :سال گذشته ۴۵ هزار تن آسفالت در معابر منطقه پخش شده و از ابتدای سال تا کنون ، بر اساس درخواست های مردمی ، حدود ۸ هزار تن آسفالت پخش شده و تا سقف ۸۰ هزار تن ادامه می یابد.
محمدهادی علی احمدی تصریح کرد: با توجه به ثبت نظرات شهروندان در سامانه من شهردارم ، پروژه های توسعه محلی با در نظر گرفتن خواسته و جلب مشارکت شهروندان تعریف و اولویت بندی شد و مدتی قبل فرآیند آن با نظارت ، دقت و سرعت آغاز و پس از انجام مناقصات، بخشی از آن اجرایی شده است .
شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد : ۵۰ معبر به لحاظ عمرانی از قبیل نهر سازی، جدول کاری و آسفالت در سال جاری بهسازی می شود.
وی خاطر نشان کرد : با حمایت شهردار تهران، پس از ۱۴ سال، پروژه جنگ افزار سازی توافق و طی چهار ماه گذشته ، زمین ساصد به ما تحویل داده شد و در اختیار شهروندان قرلار خواهد گرفت و پروژه دوشان تپه نیز تحویل خواهد شد.
در این جلسه پس از ارائه گزارش شهردار منطقه، هر یک از نمایندگان و معتمدین محلات منطقه نیز بنا به موضوعات مطروحه به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و در پایان موضوعات دسته بندی و جهت اقدام در دستور کار مدیران شهری منطقه۱۳ قرار گرفت.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.