×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه های سایت

امروز : شنبه, ۵ فروردین , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Saturday, 25 March , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
در حوزه کنترل پروژه احداثی، رتبه اول پیشرفت فیزیکی را دارا هستیم/ پرداخت دیون پیمانکاران تا پایان سال ۱۴۰۰

به گزارش اخبار توسعه، محمد رحیم مرتضوی امروز دوشنبه ۱۵ اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه به گزارشی از اقدامات صورت گرفته در سطح منطقه ۹ پرداخت و اظهار داشت: منطقه ۹حدود ۱۹۲۱ هکتار وسعت دارد که ۱۲۰۰ هکتار آن شامل فرودگاه مهرآباد و پادگان های نظامی است و مابقی شامل خدماتی و تجاری که ۵۷ درصد آن بافت فرسوده می باشد. در واقع منطقه ۹ رتبه دوم را از حیث بافت فرسوده داراست.

ایشان افزود: ۱۹۵ میلیارد تومان بودجه ما در قالب بودجه عمرانی و خدمات شهری و اجتماعی آن منهای بودجه‌های هزینه‌ای و حقوق و دستمزد است؛ با توجه به‌ گزارش سامانه کنترل پروژه شهرداری تهران در حوزه کنترل پروژه احداثی و تملک دارایی سرمایه‌ای با ۸۲.۶ درصد، رتبه اول پیشرفت فیزیکی در بین ۲۲ منطقه قرار داریم که در ۱۵ روز باقیمانده پیشرفت این پروژه ها را امیدواریم به صد درصد برسانیم. در خصوص پروژه‌های کوچک مقیاس توسعه محله‌ای ۵۳ عنوان پروژه محله‌ای با اعتباری حدود ۶۰ میلیارد تومان از ابتدای سال داشتیم که با توجه به تعداد و اعتبار پروژه‌ها رتبه ۶ را در بین مناطق کسب کردیم.

شهردار منطقه ۹ اضافه کرد: همچنین با توجه به گزارش سامانه کنترل پروژه، منطقه ۹ در ۵۳ پروژه در حوزه‌های مختلف با ۹۹.۵۷ درصد پیشرفت در صدر جدول سلسله مراتبی پیشرفت پروژه‌ه ای توسعه محلی قرار دارد و تا پایان سال به صد درصد می‌رسد.

وی با اشاره به موضوعات مهمی که در عملکرد مناطق ارزیابی می شود حوزه نگهداشت، پیشرفت پروژه‌ها و شاخص درآمد است، بیان کرد: منطقه ۹ به خاطر شرایط حاکم بر آن و وجود بافت فرسوده و پادگان‌ها و فرودگاه کمترین تعهد را از حیث تحقق درآمد دارد اما امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تاریخ ۱۵ دی ۱۴۰۱ دو ماه زودتر از پایان سال صد درصد درآمد نقد را در شهرداری محقق و اولین منطقه‌ای بودیم که این کار را انجام دادیم. تا پایان هفته پنجاهم ۱۰۱ درصد درآمد نقد و غیرنقدی ما تحقق پیدا کرده است.
مرتضوی در خصوص بحث انضباط مالی تصریح کرد: کسب رتبه دوم بستن حساب‌ها در سال ۱۴۰۰، کسب رتبه دوم در اصلاح حسابها، رتبه اول در خصوص حساب‌های فی مابین در سازمان املاک را داشتیم.

شهردار منطقه ۹ در بحث پرداخت دیون به پیمانکاران گفت: تمام دیون را تا پایان سال ۱۴۰۰ پرداخت نمودیم؛ در بحث بدهی جاری به پیمانکاران در سال ۱۴۰۱ نیز این مبلغ ۲۱۳ میلیارد تومان بوده که ۶۰ درصد آن را پرداخت و امیدواریم تا پایان سال ۴۰ درصد باقیمانده آن را نیز پرداخت کنیم.

وی افزود: در حوزه شهرسازی و معماری ۱۱ پروژه داریم که هرکدام به مدت ۱۰ سال خوابیده بود و به دنبال راهکار و حل مشکلات رفتیم، بزرگترین پروژه تجمیعی شهر تهران پروژه سیستانیکا است که این پروژه تجمیعی در محله هاشمی است و با توجه به پیگیری‌های انجام شده مصوبه‌ای از کمیسیون ماده پنج گرفتیم. در خصوص صدور پروانه جدید قدامات لازم انجام شد.

مرتضوی در خصوص پایش طرح تفصیلی منطقه را از دیگر اقدامات خواند و گفت: بر اساس آن حریم ۷.۵ متری خیابان زرند را حذف و در خصوص بازآفرینی پایدار محور فتح مطالعات انجام شده و پیشنهادات آن را به کمیسیون ماده پنج ارجاع و در اجرای آرای ماده صد نیز رتبه چهارم را داریم ؛ علاوه بر این در بحث صدور پروانه از ۱۷۵ به ۲۰۰ مورد رسیدیم که تا پایان سال این میزان به صورت تصاعدی افزایش و تسهیل و تسریع در صدور پروانه انجام خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: اجرای ۲۶ هزار و ۱۸۲ متر آسفالت مکانیزه در پروژه‌های عمرانی، اجرای ۳۴ هزار و ۱۴ متر مربع لکه گیری آسفالت در پروژه های عمرانی، اجرای هزار متر پیاده‌روسازی در بحث عمرانی، تعریض بزرگراه آیت‌الله سعیدی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع برای کاهش بار ترافیکی این محدوده، ترمیم و بهسازی شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در ۳۷ معبر از اقدامات حوزه عمرانی است.

شهردار منطقه ۹ خاطرنشان کرد: در حوزه خدمات شهری و در بحث پروژه یادگار امام «ره» جابجایی درختان در این محدوده انجام شده و راه‌اندازی شب بازار در خیابان اجتماعی، بازسازی و احداث سرویس‌های بهداشتی بوستان ها به تعداد ۵۲ مورد، طراحی و بازسازی شبکه آبرسانی فضای سبز، اجرای طرح شبکه تفکیک از مبدأ پسماند و آغاز پویش سفیران محیط زیست برای نخستین بار در شهر تهران‌ از مهمترین اقدامات این حوزه است.

وی تاکید کرد: در حوزه حمل و نقل نیز بهسازی پیاده‌رو و احداث و توسعه مسیر دوچرخه به میزان ۱۲۰۰ متر در خیابان زرند، اجرای ۴ هزار مترمربع اصلاح هندسی، مناسب سازی مسیر عابر پیاده خیابان استاد معین، توسعه و مسقف سازی یک خط در پایانه شمشیری، تعمیر و نوسازی روشنایی زیرگذرهای سطح منطقه و بهسازی و اورهال کردن تمامی ایستگاه‌های اتوبوس در سطح منطقه انجام شده است.

مرتضوی ادامه داد: حضور در ۲۸ مسجد از ۳۴ مسجد موجود در منطقه و انجام ملاقات مردمی در آنها، دیدار با ۶۰ خانواده شهید، ۲۷ مورد ملاقات مردمی، اجرای ویژه برنامه‌ای با موضوع نامه‌ای به آسمان به مناسب سالگرد شهید سلیمانی، برنامه تجلیل از بانوان مدافع سلامت، اجرای طرح هر روز یک مسجد با هدف مشارکت پذیری مردم و گسترش سرمایه اجتماعی و گفتگو بین مدیران و شهروندان از اقدامات حوزه فرهنگی است.

مرتضوی با اشاره به اینکه این منطقه تنها منطقه‌ای است که واگذاری املاک فرهنگی را با استعلام قیمت کارشناسی انجام داده است تصریح کرد: بحث پادگان جی، ایجاد ایستگاه‌های جدید مترو ، پیگیری پروژه یادگار امام (ره) و مباحث پیرامونی آن نیز در برنامه‌های سال آینده قرار دارد.

وی در خصوص آلودگی صوتی منطقه ۹ عنوان کرد: به واسطه قرار گرفتن فرودگاه مهرآباد در حریم منطقه ۹، شهروندان این منطقه از آلودگی های صوتی شدیدی رنج می برند و انتقال فرودگاه از بافت شهری از اراده مدیریت شهری خارج است و باید در هیات دولت این تصمیم گرفته شود.

وی با بیان اینکه به واسطه فرودگاه، منطقه ۹ از بسیاری شاخص‌های رفاهی و خدماتی محروم است، گفت: نیمی از بافت این منطقه در اختیار فرودگاه است که البته مدیران فرودگاه مهرآباد اعلام می‌کنند که در زمان احداث فاصله قابل توجهی به حریم شهری داشته که به واسطه توسعه شهرنشینی اکنون فرودگاه در حریم شهری قرار گرفته است.

شهردار منطقه ۹ در خصوص توسعه مترو نیز گفت: ایستگاه استاد معین و ۲ ایستگاه در داخل فرودگاه مهرآباد جزو حریم منطقه ۹ است که با دستور زاکانی قرار شد توسعه خط چهار در محلات این منطقه انجام شود که از طریق خط چهار مترو را به محلاتی همچون شمشیری، دانشگاه هوایی و همچنین سه راه آذری برسانیم که در صورت تاییدیه فرودگاه و اعلام رای در شورای حمل و نقل و ترافیک وزارت کشور شرکت مترو آمادگی دارد تا این اقدام انجام شود.

مرتضوی با اشاره به طرح بهاران خدمت برای عید نوروز بیان داشت: این طرح در کل شهر انجام می‌شود، که در میدان آزادی اقدامات ویژه ای خواهیم داشت؛ از جمله تونل نوری برای زیر برج آزادی و نصب المان‌های نوروزی زیر برج و در محدوه میدان آزادی و کاشت فرشهای گل در اطراف میدان آزادی، که علاوه بر آن در کنار نورافشانی در لحظه تحویل سال، طرحی در حوزه اجتماعی بنام جشن جهانی نوروز در میدان آزادی که بزرگترین هفت سین در کشور و تونل نمایشگاه ایران شناسی را شامل خواهد شد که منتظر ابلاغ این طرح توسط شهرداری مرکز هستیم.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.